Salátek s batáty a kuřecím masem

04.08.2017

Dnes jsem se rozhodla udělat salát trochu jinak. Už mě nebavila klasická kombinace "šopáku" s něčím navíc a tak jsem vytvořila výživnou kombinaci bílkoviny, sacharidů a vlákniny.

Salát je super nejen jako větší večeře, ale také jako lehký oběd. Příprava Vám zabere asi hodinku, ale výsledek stojí za to.

Batáty jsou skvělým obohacením klasické kombinace kuřecího a brambor, mají sice více pomalých sacharidů, ale obsahují také hodně vlákniny a betakarotenu, což je provitamín vitamínu A a také antioxydant.ýsledek stojí za to.

Ingredience na dvě větší porce:

120g ledového salátu (dva větší listy)

140g okurky (asi 10cm)

400g batátů (dva menší batáty)

300g kuřecích prs

50g šalotky (1/2 cibule)

15ml olivového oleje

6 středních žampiónů

1/2 vajíčka natvrdo

Šťáva ze 1/4 limetky

sůl, kari koření

sezam a cibulová nať na ozdobu

Batáty opláchneme a dáme vařit na 15min, poté zchladíme, oloupeme a nakrájíme na větší kostky. Půl cibule nakrájíme na měsíčky a žampiony omyjeme a nakrájíme na půlky či čtvrtky podle toho, jak jsou velké.

Kuřecí prso omyjeme, rozkrojíme na dvě části, posolíme a posypeme kořením. Spolu s batáty, cibulí a žampiony dáme na pečící papír nebo silikon, postříkáme 5 ml olivového oleje a pečeme 30 min na 200°C.

Mezitím, co se nám vše peče, připravíme si zbytek ingrediencí. Ledový salát natrháme na kusy, nastrouháme okurku nahrubo a umícháme si zálivku. Smícháme zbytek olivového oleje, sezam a limetkovou šťávu a necháme odležet.

Jakmile máme upečeno, nakrájíme kuřecí maso na kousky a vše naložíme na talíř. Posypeme cibulkou, zalijeme zálivkou, navrch dáme vajíčko a můžeme podávat :).

Kalorická a biologická hodnota na jednu porci:

489 Kcal, 44g bílkovin, 49g sacharidů, 12g tuků