Oreo mini cheesecakes

18.06.2019

Tak tyhle minicheescakes jsou božííííííí! ALE nezdravé, co si budem, sušenky Oreo fakt do kategorie low carb nepatří :D, ale co už, je třeba dělat také normální dezerty, že jo?

Tyhle dortíky jsou super na jakoukoliv oslavu, měly úspěch také na firemních akcích a nebo na svatbě. Můžete si je udělat ale také jen tak v neděli ke kávičce. Záleží jakou formu zde zvolíte, já mám takovou malou z Ameriky, ale dala by se využít jakákoliv s odjímatelným dnem, jen pozor pak na poměr, budete asi potřebovat více náplně (korpus mi vždycky zbyde)

Na 12 kousků:

4 balíčky Oreo sušenek po (4 kusech)

60 g másla

2x palouček z Lidl

1x mascarpone (250 g z Lidl - pozor na obsah tuku v sušině)

1 balíček želatiny v plátcích na 500 g

50 g medu

1 lžička citrónové šťávy

vanilkové aroma

Sušenky rozdělíme na oplatku a náplň. Oplatky rozdrtíme a smícháme s rozpuštěným máslem, pořádně vše promícháme, aby se máslo dostalo všude a pak směs natlačíme do formiček. Vždy uvažujte, jakou máte formu, já vymazávat nemusela.

Rukou rozmícháme mascarpone, paloučky, med, šťávu a aroma. Bokem si připravíme želatinu podle návodu, smícháme ji s krémem a vložíme do zdobičky. Postupně naplníme formu na minicheescakes, krém nastříkáme tedy na sušenkový korpus a dáme přes noc do lednice. Můžete je ještě ozdobit dalšími sušenkami nebo zbylou drtí.

Jsou boží, že jo? :D