Je libo salátek?

25.04.2018

JARO je konečně tady a my měníme garderóbu. Nejen ta se ale s příchodem jara mění. S blížícím se létem jsme se skoro všichni samozřejmě zbláznili a ženeme se vstříc plavkové sezóně :).

Proto se také mění složení a barvy na našem talíři. Přibývá zelené a žluté a my omezujeme omáčky a těžká jídla. Co tomu pomáhá jsou všechna ta skvělá bistra a restaurace, se kterými se v poslední době roztrhl pytel, navíc, jako milovníci sluníčka si urveme i tu poslední židli na zahrádce, pokud můžeme, poznáváte se? :)

JE TO ALE DOBŘE! To, že přirozeně jíme možná malinko méně a více zeleně, je přirozené. Když kouknete do menu všech těch skvělých podniků, všimnete si, že i oni změnili kabát na jarní sáčko. Kromě restaurací a bister se nám dostává i nevídané pozornosti farmářů a pořadatelů různých veletrhů (Přijďte za mnou 19.5. na Restaurant day a 26.5. na Sdílko v Porubě ;)), takže i tam můžeme čerpat zeleninovou a ovocnou inspiraci

Pokud si ale budete chtít namíchat zdravou dobrůtku i doma, přináším tipy na své skvělé salátky, použitelné, ať už jako oběd, nebo vydatnější večeři. Recepty samozřejmě najdete v mých "chuťovkách".

Salát s granátovým jablkem a kuřecím 

Granátové jablíčko je úžasná věc. Chce to sice trošku trpělivost ho vyloupat, ale ta slaďoučká zrníčka jsou použitelná opravdu všude! Ať už si děláte ráno kaši, berete narychlo jogurt nebo si děláte salát, zrníčka se hodí všude. Snižují cholesterol a ochraňují cévy a buňky proti rakovinotvorným buňkám, doporučuji :)! 

Batátový salát

Abyste vytvořili nutričně vyvážený salátek, nemusíte se dlouho trápit a chodit daleko pro nápady. Stačí vzít ledový salát, připravit batát se šalotkou, žampiony a kuřecí prso v troubě (asi 30min maximálně) a přidat sezamová semínka a máte hotovo. Batáty jsou skoro superpotravinou, protože jsou plné vitamínu B, chrání naše srdce a také bojují s rakovinotvornými buňkami, k tomu snižují krevní tlak a podporují trávení, takže s nimi v salátu dostaneme do těla nejlepší mix.

Doufám, že Vám mé tipy budou chutnat, těším se na komentáře! :)