Fazolové brownies, co sní i chlapi :)

30.07.2017

U některých svých hokusů pokusů mívám problém uspět u chlapů :D, znáte to, "vločky"? - "to by mě zabilo!" U těhle brownies ale nemusíte mít strach, ačkoliv jsou z fazolí a ořechů, vůbec to nepoznáte a ani Váš přítel si stěžovat nebude, bude se jen olizovat :).

Fazolové brownies jsou plné pomalých sacharidů a rostlinných proteinů. Místo medu můžete použít jakékoliv jiné sladidlo nebo sirup. Můžete také množství zvýšit, já dala pouze dvě lžíce, alespoň není zákusek moc sladký ;).

Ingredience:

1 plechovka červených fazolí (400g, z toho pevný podíl 240g)

200g pražených nesolených arašídů (neboj jiné ořechy)

200ml mléka (kravské nebo rostlinné, já použila bez laktózy)

2 lžíce kokosového oleje + 5g na vymazání plechu

150g medu (dvě lžíce pasty)

50g kakaa

80g datle

Fazole propláchneme a zcedíme. Vložíme je spolu s arašídy a mlékem do mixeru a mixujeme dohladka. Datle nakrájíme na kousky (kdo nemá rád datle, může použít jakékoliv jiné sušené ovoce, rozinky, brusinky, meruňky apod.

Do směsi přidáme datle a ostatní ingredience a vše promícháme. Pečeme v menším plechu, který vymažeme kokosovým olejem, doporučuji nějaký o rozměrech cca 28x22x5 cm, pokud bychom využili menší formu, brownies budou vyšší a nepropečou se dostatečně.

Plech vložíme do trouby a pečeme na 180°C asi 40min, poté vytáhneme a necháme vychladnout dalších 45min, aby brownies ztuhly. 

Podáváme s kávičkou ;).

Kalorická a biologický hodnota na 1 kousek:

85 Kcal, 3g bílkovin, 7g sacharidů, 5g tuků