Amerika - peklo pro Vaši dietku?

22.11.2017

Pro letošní rok jsme si pro dovolenkáris zvolili západní Ameriku. Vždycky to byl můj sen, projít se po pláži ve Venice, zhlédnout dolů z Hollywood hills a projít se po chodníku slávy. 

Když už jsme se ale opravdu rozhoupali, že cestu podnikneme, přidali jsme k tomu také národní parky, které jsou "kousek" od LA a tak se z dovolené v civilizaci pomalu ale jistě stával trip, na který potřebujete úplně vše od plavek po sněhule, protože si projdete jak třicetistupňovým vedrem, tak také pořádnou kosou. Stejně tak jsme museli naplánovat i jídlo. Ne všude jej totiž koupíte - jak jsme si původně mysleli. Realita je ale trošku jiná... 

Myslela jsem si, že záleží, jestli jedete na dovču s myšlenkou, že chcete dodržet svůj režim nebo naopak ochutnávat a neřešit. V Americe je to jedno, ve všem je stejně tolik cukru, že ať se rozhodnete pro cokoliv, nejspíš Vám to úplně nevyjde :D.

Co ale můžete, je nakombinovat to. V Americe jsou místa, kde si v pohodě nakoupíte v supermarketu (veškerá civilizace), koupíte ovoce, zeleninu - která je mnohem chutnější v Californii, než kdekoliv u nás, protože dozrává přirozeně - koupíte také pečivo, sýr, šunku nebo maso. Tady už na Vás ale číhá skrytý cukr. Šunku koupíte přibližně 60%, zbytek je cukr (med) a voda, celozrnné pečivo skoro nikde není, ale zase toastový chléb s medem je všude :D! Překvapila mne i sušenka z mezinárodního Subway, kde Vám cukr krystal mezi zuby doslova skřípal.

V lesích jsme se stravovali zase úplně jinak. Krom klasické čínské polévky, která je poslední záchranou, jsme měli Manu. Možná o ní mnozí z Vás už četli, možná ne, za sebe ale mohu říct, že je to skvělá věc, pokud nemáte lednici, nemáte, kde skladovat potraviny nebo si vařit a přesto chcete vyvážené jídlo. Mana obsahuje všechny potřebné biologické hodnoty, má jen jednu příchuť, ale dá se dochutit banánem, vanilkou, skořicí apod, takže si vybere určitě každý. Manu jsme doplnili o ovoce, zeleninu a ořechy a rozhodně jsme nehladověli!

V parcích se ale setkáte také s nedostatkem "normálních" restauracích, takže pokud si chcete něco koupit, většinou se burgeru nebo pizze nevyhnete. Na druhou stranu jsme potkali i typické americké bistro, kde si sice normální snídani dáte, ale ta vajíčka či lívance jsou pro čtyřčlennou rodinu! 

Z mého pohledu jde o kombinaci, přece jen jste na dovči a chcete si něco užít a pokud ne, ořechy jsou levnější než u nás, takže vzhůru do Joe's! ;)